“Podnies swoje kwalifikacje !”

Partnerzy

Nawigacja

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: ania

ODiDZ


Z przyjemnością informujemy, że nasz Ośrodek otrzymał znak jakości:

Pierwsza Pomoc

edyta dnia października 30 2014 · Czytaj więcej · 1791 czytań ·Drukuj

OŚRODEK DOKSZTAŁCANIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
ZAPRASZA NA SZKOLENIE PIERWSZA POMOC
DNIA 21.11.2014 r.
KOSZT SZKOLENIA : 45 zł.W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 12 281-00-21
Prosimy zapoznać się z regulaminem szkoleń!!!

Więcej informacji
POLA CHWAŁY 2014 r.

edyta dnia października 29 2014 Drukuj

W dniu 27 i 28 września / 2014 w Niepołomicach były organizowane IX
Pola Chwały czyli otwarte spotkanie wargamingowe. Wydarzenie na którym
spotykają się entuzjaści historii, militariów, gier wojennych i rekonstrukcji
historycznej.


Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach kolejny raz był organizatorem posiłku dla uczestników tego wydarzenia. W naszej pracowni gastronomicznej uczniowie którzy uczęszczają do klas, w zawodzie kucharz bardzo chętnie włączyli się w przygotowania posiłków.
W pierwszym dniu podawany był pyszny bigos z bułeczką natomiast w drugim dniu serwowaliśmy żurek z kawałkiem kiełbasy i jajeczkiem. Uczniowie przygotowali również smalec wiejski który był podawany z chlebem oraz ogórkiem kiszonym. Atmosfera była bardzo miła i ciepła. Nad przygotowaniami posiłków czuwały Pani Anna Glińska-Grochal, Pani Elżbieta Mączka oraz Pani Edyta Ptak.

Zdjęcia w naszej galerii. Zapraszamy TUTAJ

Szkolenie Pierwsza Pomoc

edyta dnia września 11 2014 · Czytaj więcej · 1851 czytań ·Drukuj

Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego zaprasza na szkolenie Pierwsza Pomoc.

Szkolenie odbędzie się 29.09.2014 r.
godz. 15.00.
koszt: 45 zł
Prosimy zapoznać się z regulaminem szkoleń.


W razie pytań proszę dzwonić na nr 12 281 00 21


Wiecej informacji

Szkolenie BHP

admin dnia sierpnia 20 2014 · Czytaj więcej · 1814 czytań ·Drukuj

Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach zaprasza na szkolenie z zakresu Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.


Termin szkolenia: 28 sierpień 2014 r.
Godzina 16.00
koszt: 100 zł

Zapraszamy
Prosimy zapoznać się z regulaminem szkoleń.
Więcej informacji

Zaproszenie na szkolenie

kinga dnia czerwca 17 2014 · Czytaj więcej · 1832 czytań ·Drukuj

Dnia 25.06.2014 r.
Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego
Zaprasza na szkolenie:

„Statut szkoły w świetle aktualnych zmian”

godz. 15.00 – 19.00
cena: 150,00 zł. od osoby
zapisy w siedzibie ODiDZ Niepołomice
Prosimy zapoznać się z regulaminem szkoleń


Więcej informacji
Konkurs kulinarny

kinga dnia maja 19 2014 Drukuj

19 maja 2014 r. w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach odbył się Konkurs Kulinarny organizowany przez 6-2 Hufiec Pracy i Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Niepołomicach.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych klasa 1 i 2. Tematem przewodnim były potrawy przyrządzone z kurczaka. Młodzież po eliminacjach z wiedzy teoretycznej przeprowadzonych przez, nauczycieli przedmiotów zawodowych w branży gastronomicznej P. Elżbietę Mączkę oraz Annę Glińską – Grochal , pracowała w dwuosobowych zespołach, w których wykonywali potrawy według własnego przepisu i pomysłu. Komisja w składzie profesjonalnych kucharzy Michała Henzel, Łukasza Grabowskiego, Marka Galica oraz Elżbietę Mączkę i Annę Glińską – Grochal brała pod uwagę organizację pracy, przestrzeganie przepisów BHP, umiejętność pracy w zespole, wykorzystanie produktów, estetykę potrawy oraz walory smakowe.

W kategorii starszej:
*I miejsce Paulina Złotowska i Izabela Kuciel,
*II miejsce Paweł Kuc i Adrian Bartyzel
*III miejsce Izabela Stasiak i Patrycja Krochmal.
W kategorii młodszej:
*I miejsce Elżbieta Ryż i Grzegorz Mietła,
*II miejsce Dominika Jachimczak i Justyna Pyrz,
*III miejsce Piotr Rojewski i Paweł Bogusz.

Komisja uznała zespół Elżbiety Ryż i Grzegorza Mietła za bezkonkurencyjny podkreślając pomysłowość i walory smakowe przyrządzonych przez nich potraw. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez Cedrob Zakłady Produkcyjne w Niepołomicach. Młodzież dodatkowo została oceniona przez zaproszonych gości, którzy wyróżnili nagrodą publiczności dwa zespoły: Paulinę Złotowską i Izabelę Kuciel oraz Dominikę Jachimczak i Justynę Pyrz. Sponsorami konkursu byli Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach, 6-2 Hufiec Pracy , Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Niepołomicach im. Krakowskiego Bractwa Kurkowego. Dyplomy i nagrody uczestnicy otrzymają na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Autor: Zuzanna Polańska, Anna Glińska - Grochal

Kurs baristyczny

kinga dnia kwietnia 30 2014 Drukuj

W dniach 25-26.04.2014 r. w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Niepołomicach odbyły się Warsztaty Baristyczne, w którym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.

Program warsztatu obejmował 12 godzin wykładowych. W tym 3 godziny teorii z zakresu: podstawowe wiadomości baristyczne, różnice pomiędzy kawą Robusta i Arabica, wpływ kofeiny na organizm; oraz 9 godzin praktyki przy ekspresie ciśnieniowym z ćwiczeniami w wykonaniu najważniejszych kaw na bazie espresso oraz art. cafe.
Dla niewtajemniczonych art. cafe jest to sposób dekorowania kaw za pomocą spienionego pod ciśnieniem mleka, kolorowych syropów oraz sypkiej czekolady.
Na warsztatach nauczyliśmy się jak poprawnie korzystać z ekspresu ciśnieniowego oraz jak prawidłowo przyrządzać różnego rodzaju kawy.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądają takie warsztaty zapraszamy do naszej galerii.

Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii – Otwarta !!!

kinga dnia kwietnia 14 2014 Drukuj

W dniu 11.04.2014 r. przy nowo powstałym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Niepołomicach została otwarta Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii.

Prace remontowe oraz wyposażenie sali trwało od początku tego roku. Jest to jedyna pracownia
w powiecie wielickim, w której zarówno młodzież uczęszczająca do CKZiU jak i osoby dorosłe będą mogły podnosić swoje kwalifikacje w branży budowlanej. Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy uruchomił pod koniec lutego 2014 roku kwalifikacyjny kurs zawodowy: „Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej”, kwalifikacja B.21. Montaż Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.
W kursie tym uczestniczy 32 słuchaczy z powiatu wielickiego. Nowo otwarta pracownia wyposażona w innowacyjny i profesjonalny sprzęt umożliwi naszym słuchaczom połączenie nauki teoretycznej
z praktyczną. Zaangażowanie, pomysłowość oraz wytężona praca Pani Dyrektor jak również firmy Viessmann, która wyposażyła całą pracownię w niezbędny sprzęt pozwoliła na doprowadzenie tego przedsięwzięcia do celu. Po uroczystym przecięciu wstęgi, poświęceniu oraz oficjalnym otwarciu pracowni, zaproszeni na uroczystość goście zostali wprowadzeni przez Pana Dawida Pantera Menadżera Działu Wsparcia Technicznego i Szkoleń Firmy Viessmann w tajniki odnawialnych źródeł energii oraz ich wykorzystanie w życiu codziennym. Zostały również zaprezentowane urządzenia jakie znajdują się w pracowni m. in. pompa ciepła typu powietrze woda do przygotowania ciepłej wody użytkowej, pompa ciepła split typu powietrze woda do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, kolektory słoneczne próżniowe oraz płaskie wraz z niezbędnym wyposażeniem. Od 1 września 2014 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego planuje otwarcie dwóch kierunków w Technikum dla młodzieży (Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz Technik żywienia i usług gastronomicznych).
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne CKZiU w Niepołomicach serdecznie dziękuję firmom: Viessmann, Dorbud Niepołomice, Instalbud, Tartak Wolski, które zaangażowały się w prace związane
z remontem oraz wyposażeniem Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Kinga Chmiel

WARSZTATY WIELKANOCNE

kinga dnia kwietnia 02 2014 Drukuj

SOBOTA 12.04.2014 r.
OŚRODEK DOKSZTAŁCANIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
W NIEPOŁOMICACH
ZAPRASZA WSZYSTKIE CHĘTNE OSOBY NA WARSZTATY WIELKANOCNE


W PROGRAMIE:
 • Zdobienie koszyka wielkanocnego
 • Stroiki wielkanocne
 • Ozdoby świąteczne
  ______________________________________________________________________________

  GODZINA 10.00 – 15.00
  CENA 70 zł./os.
  ZAPISY W SIEDZIBIE OŚRODKA DOKSZTAŁCANIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO

  pobierz w PDF

 • SZKOLENIE

  admin dnia marca 20 2014 · Czytaj więcej · 1596 czytań ·Drukuj

  ORGANIZACYJNE PRZYGOTOWANIE NOWEGO ROKU 2014/2015.
  ARKUSZE ORGANIZACYJNE SZKOŁY - ZASADY SPORZĄDZANIA

  Termin 3 kwiecień 2014 r.
  Koszt: 200 zł.

  Prosimy zapoznać się z regulaminem szkoleń!!!


  SERDECZNIE ZAPRASZAMY  Więcej informacji

  POLA CHWAŁY W ODiDZ

  kinga dnia października 01 2013 Drukuj

  W dniach 27-29 września w Niepołomicach odbyły się VIII „Pola Chwały” - spotkanie entuzjastów historii, gier wojennych i rekonstrukcji historycznej. Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Niepołomicach po raz kolejny był organizatorem posiłku dla uczestników tego wydarzenia. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w przygotowywanie posiłków, które rozpoczęły się już dwa dni przed tegorocznymi Polami Chwały. W pracowni gastronomicznej naszego ośrodka uczniowie klasy I a w zawodzie kucharz oraz słuchacze III semestru Technikum Uzupełniającego w zawodzie technik technologii żywności gotowali m. in. żurek z kiełbasa i jajkiem, bigos, przygotowywali również smalec wiejski, który serwowany był z chlebem oraz ogórkiem kiszonym. Nad przygotowaniem posiłków czuwały Pani Anna Glińska – Grochal, Pani Elżbieta Mączka oraz Pani Kinga Chmiel.