“Podnies swoje kwalifikacje !”

Partnerzy

Nawigacja

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: ania

ODiDZ


Z przyjemnością informujemy, że nasz Ośrodek otrzymał znak jakości:

Powitanie

Witamy na oficjalnej stronie internetowej
Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ)

admin dnia sierpnia 29 2016 · Czytaj więcej · 2443 czytań ·Drukuj


Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego mieszczący się przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach zaprasza wszystkie chętne osoby do skorzystania
z naszej oferty Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych, których ukończenie pozwoli Państwu zdobyć jeden z następujących zawodów:
• Technik żywienia i usług gastronomicznych;
• Technik pojazdów samochodowych;
• Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
• Technik usług fryzjerskich.

Czym są kwalifikacyjne kursy zawodowe? Są to kursy prowadzone według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach, w zakresie jednej kwalifikacji. Każda osoba, która ukończyła 18 lat, bez względu na dotychczasowe wykształcenie, będzie mogła uczestniczyć w kwalifikacyjnym kursie zawodowym wybranym przez siebie. Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, egzamin przeprowadzany jest przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE). Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia oznaczać będzie zdobycie pełnego zawodu – dyplomu technika w danym zawodzie.

Szkolenie - Pierwsza Pomoc 2016

admin dnia czerwca 08 2016 Drukuj

Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach serdecznie zaprasza na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Termin szkolenia: 15.06.2016 r. godzina 15.00.

Koszt szkolenia: 70 zł. od osoby. Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: oddz.niepolomice@onet.pl lub po numer telefonu: 12 281 00 21

Szkolenie BHP 2016

admin dnia maja 24 2016 DrukujOśrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego zaprasza serdecznie na szkolenie BHP – termin szkolenia to 24.05.2016 r. godzina 15.30, koszt od osoby 100 zł.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres email: oddz.niepolomice@onet.pl lub telefonicznie pod nr: 12 281 00 21Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz 2016

admin dnia kwietnia 28 2016 Drukuj

28.04.2016 r. w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego
w Niepołomicach uczniowie CKZiU z klasy II a i III a zmierzyli się w szkolnym konkursie na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz przeprowadzonym pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gminy Niepołomice.

Tematem tegorocznego konkursu była polędwica wołowa.
Tradycyjnie rywalizację podzielono na dwa etapy. W pierwszym uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą teoretyczną z zakresu technologii gastronomicznej, by później zademonstrować swoje umiejętności w kuchni.
Od samego rana sześć osób biorących udział w konkursie pod okiem Marka Kucharczyka, szefa kuchni w restauracji Duży Pokój w Krakowie, zmierzyło się z polędwicą wołową. Na końcowe wyniki wpływ miały oceny jury technicznego i degustacyjnego. Zaproszeni goście przyznawali punkty za technikę pracy, propozycje podania oraz walory organoleptyczne.

Po przeprowadzonej degustacji okazało się, że największe wrażenie na oceniających zrobiło danie Eweliny Klimy, która zaproponowała stek z polędwicy wołowej w kruszonce musztardowo-pistacjowej z puree marchewkowo-pomarańczowym oraz palonym ziemniakiem w sosie porto.
Drugie miejsce zajęła najmłodsza uczestniczka konkursu Weronika Motyka, która przygotowała grillowaną polędwicę wołową na konfiturze z czerwonej cebuli z puree z batatów.
Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończył Michał Wątorek, który przyrządził polędwicę wołową z foie gras z czekoladą, wiśnią i czerwonym winem.
Podobnie jak w poprzednich latach konkursowa rywalizacja stała na znakomitym poziomie, a młodzi adepci sztuki kulinarnej wykazali się olbrzymią wiedzą, pomysłowością, pasją i talentem. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pracownia mechaniczna już otwarta !

admin dnia grudnia 18 2015 Drukuj

Kompleksowy obiekt szkoleniowy przy ul. Kolejowej 18 w Niepołomicach, w którym znalazły się: stacja diagnostyczną, myjnię bezdotykową, stanowisko wulkanizacyjne, nowoczesne sale dydaktyczne, a także pracownie do praktycznej nauki zawodu budowy i eksploatacji samochodów to doskonałe miejsce dla uczniów do podnoszenia jakości i możliwości kształcenia.
Dzięki realizacji projektu naszą ofertę poszerzamy o nowe możliwości kształcenia z naciskiem na praktyczną naukę zawodu w branży mechanicznej na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum w oparciu o nowoczesną bazę technologiczno-dydaktyczną.

Pracownia zapewnia bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla młodzieży oraz osób dorosłych w nowoczesnych pracowniach pod patronatem firmy MAN Trucks.

Koszt projektu wyniósł niespełna dwa miliony złotych, a w większości został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Wkład własny gminy Niepołomice wyniósł 283 428,75 zł.

Pierwsza Pomoc - listopad II termin

admin dnia listopada 02 2015 · Czytaj więcej · 3107 czytań ·DrukujZapraszamy serdecznie na szkolenie z zakresu
Pierwszej Pomocy
Szkolenie odbędzie się 13.11.2015 r. o godzinie 14.00
koszt szkolenia wynosi : 40 zł

czytaj więcej


Pierwsza Pomoc - listopad

admin dnia października 19 2015 · Czytaj więcej · 3102 czytań ·DrukujZapraszamy serdecznie na szkolenie z zakresu
Pierwszej Pomocy
Szkolenie odbędzie się 02.11.2015 r. o godzinie 15.00

koszt szkolenia wynosi : 40 zł

czytaj więcej

Pola Chwały 2015

admin dnia września 28 2015 Drukuj

W dniach 26 i 27 września 2015 r. w Niepołomicach były organizowane X Pola Chwały czyli otwarte spotkanie miłośników historii, militariów, gier wojennych i rekonstrukcji historycznej.
Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach po raz kolejny był organizatorem posiłku dla uczestników tego wydarzenia. W naszej pracowni gastronomicznej uczniowie którzy uczęszczają do klas w zawodzie kucharz bardzo chętnie włączyli się w przygotowania posiłków.

W pierwszym dniu podawany był pyszny bigos z bułeczką natomiast w drugim dniu nasze menu poszerzyło się o zupę grochową oraz dla najmłodszych miłośników historii podawana była zupa pomidorowa z ryżem która cieszyła się wielkim powodzeniem nie tylko wśród dzieciaków.
Uczniowie przygotowali również smalec wiejski który był podawany z chlebem i ogórkiem kiszonym. Atmosfera była ciepła i bardzo przyjazna. Nad przygotowaniami posiłków oraz organizacją czuwały Pani Elżbieta Mączka, Pani Edyta Ptak oraz Pani Teresa Woźnica.

Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ)

admin dnia sierpnia 26 2015 Drukuj

Kurs wizażu 2015

admin dnia sierpnia 17 2015 Drukuj

W dniach od 10 do 14.08.2015 r. w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach odbył się kurs wizażu dla uczennic naszej szkoły.
Na kursie dziewczęta nauczyły się profesjonalnego nakładania makijażu oraz zapoznały się z najnowszymi trendami mody.

Zdjęcia TUTAJ


RUSZAMY JUŻ W STYCZNIU 2016 r.

edyta dnia sierpnia 03 2015 Drukuj

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kwalifikacyjny kurs zawodowy który rozpocznie się w styczniu 2016 r. dotyczy on zawodu TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ.
Aby uzyskać tytuł technika należy zdać w trakcie nauki dwa egzaminy z zakresu następujących kwalifikacji:
 • B.21. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • B.22. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

  dodatkowo uczestnicy kursu otrzymują certyfikaty obsługi urządzeń
  firmy VIESSMANN


  Biorąc pod uwagę intensywny rozwój rynku odnawialnych źródeł energii i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny można stwierdzić iż, zawód technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest zawodem przyszłości.
  Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych to przynoszący wymierne efekty ekologiczno-energetyczne istotny komponent zrównoważonego rozwoju regionu i kraju, kształcenie techników w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej będzie odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku pracy i gospodarki wywołane wzrostem wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
  Zajęcia będą się odbywać w nowoczesnej sali wyposażonej przez firmę VIESSMANN
  w dwa weekendy w miesiącu.
  Zawód ten jest zawodem szerokoprofilowych, umożliwiającym specjalizację w zakresie energetyki wodnej, energetyki wiatrowej, energetyki geotermalnej i wodorowej.

  PRZYCHODZĄC DO NAS PODNIESIESZ SWOJE KWALIFIKACJE.

  KURS JEST BEZPŁATNY UCZESTNIKAMI MOGĄ BYĆ OSOBY W WIEKU OD 18 DO 60 ROKU ŻYCIA